بایگانی

بایگانی برای دسته ی ‘Funny’

برای اندازه‌گیری زمین باید به تماشای بهشت بنشینیم!

3 دی 1391 ۳ دیدگاه

در سال 1960 آمریکا نخستین ماهواره رصد وضعیت زمین را در مدار قرار داد. با گذشت چندین دهه این ماهواره‌ها اطلاعات بسیار ارزشمندی را جمع‌آوری کرده‌اند. اما در این بین تصاویر زیبایی نیز توسط این ماهواره‌ها شکار شده است. در این پست بخشی از این تصاویر را می‌بینید. برای مشاهده مجموعه کامل تصاویر می‌توانید کتاب را با فرمت PDF از اینجا دانلود کنید.

آتش‌فشانی در روسیه:

دشت کویر ایران:

رشته کوه هیمالیا:

دلتای رود لنا (روسیه):

رشته کوه زاگرس (ایران):

Categories: Funny, نقشه‌برداری Tags:

شوخی نقشه‌بردارانه!

23 آبان 1391 ۲ دیدگاه

Categories: Funny Tags:

چه اتفاقی می‌افتد اگر چرخش زمین متوقف شود؟

14 اردیبهشت 1391 بدون دیدگاه

این نقشه حالتی را نشان می‌دهد که زمین در آسمان بی‌حرکت ایستاده است (بسیار غیرممکن ولی هیجان انگیز). اگر چرخش زمین به دور خود متوقف شود، تنها نیرویی که باقی می‌ماند و بر روی اقیانوس‌ها اثر می‌گذارد نیروی جاذبه خواهد بود. آبهای اقیانوس‌ها به مناطق قطبی منتقل می‌شوند جایی که نیروی جاذبه زمین قوی‌تر است، و دو اقیانوس بزرگ قطبی را به وجود می‌آورند. در بعضی مناطق مانند خلیج مکزیک و دریای عمان اقیانوس سابق به دریاچه‌های درون سرزمینی بزرگ تبدیل می‌شود.

به دنبال پیدایش اقیانوس‌های جدید، یک قاره جدید و بسیار بزرگ حول خط استوا شکل می‌گیرد. خط قرمز در شکل زیر تقسیم کننده‌ی حوزه‌های آبریز دو اقیانوس بزرگ است.

مقاله کامل را از اینجا بخوانید.

 

Categories: Funny Tags:

نقشه‌های 8 بیتی گوگل

12 فروردین 1391 بدون دیدگاه

اگر اکنون به سرویس نقشه گوگل بروید با تصویر بالا مواجه خواهید شد و می‌توانید نقشه دنیا را به صورت 8 بیتی ببینید. اگر نقشه را به این صورت نمی‌بینید می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Quest در سمت راست بالای نقشه آن را به صورت 8 بیتی درآورید. با استفاده از API های این قابلیت گوگل یک بازی نیز طراحی شده است که می‌توانید آن را از اینجا بازی کنید. در بازی می‌توانید یک موقعیت را از میان تعدادی از مکان‌ها در سطح جهان انتخاب کنید، و سپس با استفاده از برج‌های دفاعی از آن در برابر هجوم حمله‌کنندگان دفاع کنید.

Categories: Funny Tags: ,