خانه > نرم افزار > نقاط مورد علاقه خود در گوگل ارث را به اشتراک بگذارید

نقاط مورد علاقه خود در گوگل ارث را به اشتراک بگذارید

در گوگل ارث گشت می‌زنید و چیزهای جالبی پیدا می‌کنید که دوست دارید با دیگران به اشتراک بگذارید. چطور این کار را انجام می‌دهید؟ چند راه برای این کار وجود دارد:

ذخیره یک فایل KML

این روش از ابتدای ایجاد گوگل ارث وجود داشته است و هنوز یک روش محبوب است. یک placemark به نقشه اضافه کنید، در منوی Places در سمت چپ بر روی آن راست کلیک کنید، و Save Place As را انتخاب نمایید. فایل KML یا KMZ که حاصلی می‌شود را می‌توانید به هر کسی که دوست دارید بفرستید، آن شخص می‌تواند موقعیت مورد نظر را در گوگل ارث بر روی رایانه خودش مشاهده کند. می‌توانید فایل خود را در مکان‌هایی مانند Google Earth Community یا Google Earth Hacks به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان بیشتری پیدا کند.

از گزینه‌های Share استفاده کنید

در گوگل ارث 6.2 این امکان ایجاد شده است که مکان‌های موردعلاقه‌تان را به صورت مستقیم از گوگل ارث با استفاده از گزینه Share در گوشه سمت راست بالای صفحه به اشتراک بگذارید (برای این کار ابتدا باید با استفاده از گوگل ارث وارد اکانت گوگل خود شوید)

Share screenshot on google+: این یک ویژگی جالب است، ولی متاسفانه تنها یک اسکرین شات از آنچه در پنجره گوگل ارث دیده می‌شود را به اشتراک می‌گذارد، گوگل امیدوار است که در آینده این امکان فراهم شود که یک فایل KML به همراه این تصویر به اشتراک گذاشته شود تا افرادی که در حلقه‌های شما قرار دارند بتوانند به سرعت از مکانی که شما بازدید کرده‌اید دیدن کنند.

Email Image: یک اسکرین‌شات گرفته می‌شود و به یک دوست ایمیل می‌شود. همچنین می‌توان این تصویر را از مسیر File -> Save -> Save Image ذخیره کرد.

Email View: مشابه گزینه قبلی است، با این تفاوت که این بار یک فایل KML تولید می‌شود و به دوست‌تان ایمیل می‌گردد.

استفاده از سایتی مانند EarthURL.org:

با استفاده از EarthURL.org شما می‌توانید بر روی مکان مورد علاقه‌تان بروید، سپس URL سایت را کپی کنید و از طریق Email یا شبکه‌های اجتماعی با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید، هر کسی که این لینک را در مرورگر خود باز کند به نقطه‌ای می‌رود که شما از آن بازدید کرده‌اید. یک نکته بسیار خلاقانه درباره این سایت این است که همانطور که شما بر روی زمین حرکت می‌کنید URL سایت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند.

اینها چند روش برای به اشتراک گذاری موقعیت‌ها از گوگل ارث بودند. شما از چه روش یا سایتی استفاده می‌کنید؟