خانه > نرم افزار > {چگونه} نقشه‌ی مورد نظر خود را از سرویس نقشه‌های بینگ دانلود کنیم

{چگونه} نقشه‌ی مورد نظر خود را از سرویس نقشه‌های بینگ دانلود کنیم

در نرم‌افزار ArcGIS 10 این امکان فراهم شده است که بتوان به نقشه‌های بینگ به عنوان نقشه پس‌زمینه به صورت رایگان دسترسی پیدا کرد. این نقشه‌ها شامل لایه‌ی تصاویر هوایی، نقشه‌های هیبرید و نقشه‌ی راه‌ها می‌باشد. اگر نقشه‌های سرویس نقشه‌های بینگ را به عنوان تصاویر پس‌زمینه خود انتخاب کنید این امکان فراهم می‌شود که بتوانید تصاویر ماهواره‌ای با قدرت تفکیک بالا را بطور مستقیم در ArcGIS 10 دانلود کنید.

مراحل کار به این صورت است:

 1. فایل Bing_Maps.MXD را از اینجا یا اینجا دانلود کنید.
 2. این فایل را با استفاده از ArcGIS Desktop 10 باز کنید. شما باید به اینترنت متصل باشید تا بتوانید نقشه‌های بینگ را به عنوان نقشه پس‌زمینه مشاهده کنید.
 3. بر روی نقشه‌ای که می‌خواهید دانلود کنید، زوم کنید. همچنین می‌توانید یکی از لایه‌های خود به عنوان لایه مرجع در نظر بگیرید و از گزینه  Zoom to layer استفاده کنید.
 4. از منوی File گزینه‌ی Export Map را بزنید. در قسمت Save as type گزینه TIFF(*.tif) را انتخاب کنید. نام مورد نظر خود برای فایل خروجی را مشخص کنید.
 5. در بخش Options تب General قدرت تفکیک دلخواه خود را وارد کنید، مطمئن شوید که گزینه Write World File را انتخاب کرده‌اید.
 6. در بخش Options تب Format، گزینه Write GeoTIFF tags را انتخاب کنید.
 7. Save را بزنید. نقشه‌ای خواهید داشت که از سرویس نقشه‌های Bing دانلود شده است.

برای اطلاعات بیشتر از این لینک بازدید کنید.

 1. 11 خرداد 1391 در 01:27 | #1

  Hey buddy! Find your blog casually. Sounds a great effort. you can also use an open source plug-in (arcbluetile http://arcbrutile.codeplex.com/) to use other tile services as well as bing maps in arcgis.

 2. REZA
  5 مرداد 1391 در 14:25 | #3

  زمانی که می خواهم فایل را باز کنم با ارورARC GIS ONLINE SIGN IN مواجه می شوم و نمی گذارد نقشه باز شود چه باید بکنم با سپاس

 1. بدون بازتاب